Loading Evenimente

« Toate Evenimente

  • Acest eveniment a trecut.

Carpatic International Climbing Trophy, 9th Edition 2019

13 aprilie @ 9:00 am - 9:00 pm

Competition Venue: Carpatic Climbing Gym, Bucharest, SEMA Parc, Splaiul Independentei 319A, Sector 6

TO REGISTER PLEASE USE THE FOLLOWING LINK: https://goo.gl/forms/KFcVD0wFIGqAnQNv1

The competitors list is bellow. This will be updated regularly.

No. LAST NAME First Name Year of Birth Age Category Country Climbing Team
1 CRIȘAN Eric 2012 Children 3 Romania Team Gravity
2 MICLEA Filip 2011 Children 3 Romania Team Gravity
3 OANĂ Irina 2010 Children 3 Romania Team Gravity
4 CHIMORGIACHIS Adriana 2010 Children 3 Romania Team Gravity
5 PETROVAY Nadia 2010 Children 3 Romania Team Gravity
6 BREBAN Victor 2009 Children 2 Romania Team Gravity
7 MICLEA David 2009 Children 2 Romania Team Gravity
8 ROMANIUC Ariana 2009 Children 2 Romania Team Gravity
9 PAVEL MITITEAN Ana 2008 Children 2 Romania Team Gravity
10 GUJA Ștefania 2008 Children 2 Romania Team Gravity
11 DAN Tudor 2007 Children 1 Romania Team Gravity
12 HORVAT Ian 2006 Children 1 Romania Team Gravity
13 GABOR Iulia 2007 Children 1 Romania Team Gravity
14 ANDRĂU Mircea 2004 Youth B Romania Team Gravity
15 MOLDOVAN Rareș 2005 Youth B Romania Team Gravity
16 IGNAT Robert 2001 Juniors Romania Team Gravity
17 HERȚA Radu 2000 Juniors Romania Team Gravity
18 CRISTEA Paul 2004 Youth B Romania Climb Again
19 CRISTEA Bogdan 2008 Children 2 Romania Climb Again
20 CIOBOTARU Mihnea 2007 Children 1 Romania Alpin Club Repedea Iași
21 FLUERARU Dragoș 2005 Youth B Romania Alpin Club Repedea Iași
22 TANASĂ George 2006 Children 1 Romania Alpin Club Repedea Iași
23 MUSI Alexandra 2007 Children 1 Romania Clubul Montan Altitudine
24 HENZULEA Iulia 2002 Youth A Romania Extreme Explorer
25 POPESCU Rareș 2002 Youth A Romania Alpin Club Carpatic
26 DUDĂU Ariana 2004 Youth B Romania Alpin Club Carpatic
27 ZAHARIA Alexandru 2007 Children 1 Romania Alpin Club Carpatic
28 POPESCU Robert 2007 Children 1 Romania Alpin Club Carpatic
29 RÂPĂ Darius 2006 Children 1 Romania Alpin Club Carpatic
30 PÎNZARU Ana-Maria 2008 Children 2 Romania Alpin Club Carpatic
31 PÎNZARU Maria-Alexandra 2008 Children 2 Romania Alpin Club Carpatic
32 RÂPĂ Cristian 2003 Youth A Romania Alpin Club Carpatic
33 ENACHE Călin 2002 Youth A Romania Alpin Club Carpatic
34 CADIS BOLBA Maria 2008 Children 2 Romania Extreme Explorer
35 SISERMAN Maria-Ilinca 2007 Children 1 Romania Extreme Explorer
36 UNGUREANU Victoria-Cristina 2011 Children 3 Romania Alpin Club Carpatic
37 RĂDULESCU Elena 2003 Youth A Romania Alpin Club Carpatic
38 BULACU Mihai 2005 Youth B Romania Alpin Club Carpatic
39 ENESCU Ștefan 2000 Juniors Romania Alpin Club Carpatic
40 MIHAYLOV Yoan 2004 Youth B Bulgaria AC „Trapezitsa -1957”
41 ANDREI Denis 2004 Youth B Romania Fără Limite
42 VÂNTOAIA Emanuel 2003 Youth A Romania Fără Limite
43 VÂNTOAIA David 2002 Youth A Romania Fără Limite
44 VÂNTOAIA Estera 2006 Children 1 Romania Fără Limite
45 MUNTEAN Raul 2008 Children 2 Romania Fără Limite
46 MUNTEAN Andrei 2006 Children 1 Romania Fără Limite
47 MOLDOVAN Cosmin 2002 Youth A Romania Fără Limite
48 SCHMIDT Rebecca 2008 Children 2 Romania Alpin Club Carpatic
49 GOROG Gyongyver 2010 Children 3 Romania FreeWall
50 MILENKOVA Simona 2011 Children 3 Bulgaria S.C. „42”
51 GARBOV Samuil 2010 Children 3 Bulgaria S.C. „42”
52 DASKALOV Lachezar 2011 Children 3 Bulgaria S.C. „42”
53 GARBOVA Martina 2008 Children 2 Bulgaria S.C. „42”
54 HRISTANOV Ilia 2008 Children 2 Bulgaria S.C. „42”
55 KOPOEVA Ivaila 2008 Children 2 Bulgaria S.C. „42”
56 GEORGIEVA Maria 2009 Children 2 Bulgaria S.C. „42”
57 POPOVA Viktoria 2009 Children 2 Bulgaria S.C. „42”
58 NEDELCHEVA Maria 2005 Youth B Bulgaria S.C. „42”
59 NEDELCHEVA Vela 2001 Juniors Bulgaria S.C. „42”
60 ATANASOV Petar 2003 Youth A Bulgaria S.C. „42”
61 GEORGIEV Preslav 2005 Youth B Bulgaria S.C. „42”
62 SUMER Mustafa Sacit 2007 Children 1 Turkey Turkish National Team
63 SUNGU Onur 2006 Children 1 Turkey Turkish National Team
64 OZCAN Omur 2006 Children 1 Turkey Turkish National Team
65 SUME Nil 2007 Children 1 Turkey Turkish National Team
66 KARA Kerem Talha 2008 Children 2 Turkey Turkish National Team
67 KANBAY Muhammed Utlku 2008 Children 2 Turkey Turkish National Team
68 GULER Ulmut Demir 2008 Children 2 Turkey Turkish National Team
69 AZBAY Selma Cemrehan 2008 Children 2 Turkey Turkish National Team
70 TOYLAN Yagmur 2008 Children 2 Turkey Turkish National Team
71 KARAKAYA Ceylin 2009 Children 2 Turkey Turkish National Team
72 KARYAGDI Muhammed 2001 Juniors Turkey Turkish National Team
73 ASLAN Safet 2001 Juniors Turkey Turkish National Team
74 TAS Timur 2001 Juniors Turkey Turkish National Team
75 BALIK Gulay 2000 Juniors Turkey Turkish National Team
76 KESKIN Muhammed Ali 2002 Youth A Turkey Turkish National Team
77 KILIC Hursit Ibrahim 2003 Youth A Turkey Turkish National Team
78 BEKMEZ Ferhat 2003 Youth A Turkey Turkish National Team
79 KANDIR Yunus Emre 2004 Youth B Turkey Turkish National Team
80 BABA Cem 2004 Youth B Turkey Turkish National Team
81 UNSALAN Cenk 2004 Youth B Turkey Turkish National Team
82 YALCIN Duru Gules 2004 Youth B Turkey Turkish National Team
83 CATAK Begum Zeynep 2004 Youth B Turkey Turkish National Team
84 MACIT Inayet Fusun 2005 Youth B Turkey Turkish National Team
85 ANDREI Alexia 2005 Youth B Romania Alpin Cub Carpatic
86 SANEVA Mihaela 2005 Youth B Macedonia Astibo
87 SANEV Ignat 2009 Children 2 Macedonia Astibo
88 KARAGJOZOVA Eva 2009 Children 2 Macedonia Astibo
89 KARAGJOZOV Vasil 2012 Children 3 Macedonia Astibo
90 ANGELOV Nikolay 2007 Children 1 Bulgaria NSA
91 CĂTINEANU Alexandru 2007 Children 1 Romania Climb Again
92 KALLIA Evdoxia Aikaterini 2002 Youth A Greece EOS Chalkidas
93 NOEL BAKER John Philip 2003 Youth A Greece P.O. Athinon
94 MAVROMATIS Emmanouil 2003 Youth A Greece P.O. Athinon
95 BAROVA Petra 2008 Children 2 Bulgaria Altius
96 TRIFONOVA Nia 2007 Children 1 Bulgaria Altius
97 KASABOVA Krasimira 2009 Children 2 Bulgaria Altius
98 VELKOVA Elisaveta 2008 Children 2 Bulgaria Altius
99 HRISTOSKOVA Ida 2010 Children 3 Bulgaria Altius
100 BECHEV Boris 2009 Children 2 Bulgaria Altius
101 BECHEV Denis 2009 Children 2 Bulgaria Altius
102 KIROV Boyan 2007 Children 1 Bulgaria Altius
103 RADIAN Marta 2006 Children 1 Romania Alpin Club Carpatic
104 PETROVA Angela 2007 Children 1 Macedonia Astibo
105 PETROVA Bisera 2010 Children 3 Macedonia Astibo
106 POPOV Ivan 2010 Children 3 Bulgaria ATK Kazanlak
107 GHINARU Iulia 2008 Children 2 Romania Alpin Club Carpatic
108 IOO Maya 2006 Children 1 Romania Natural High Brașov
109 SAVU Lucian 2007 Children 1 Romania Natural High Brașov
110 SAVU Andreea 2006 Children 1 Romania Natural High Brașov
111 MOISE Iulia 2007 Children 1 Romania Natural High Brașov
112 MUNTEANU Matei 2001 Juniors Romania Natural High Brașov
113 ȚINTEA Tiberiu 2007 Children 1 Romania Climb Again
114 NEDYALKOVA Yoanna 2004 Youth B Bulgaria KES ,,Selt”
115 BONEV Ivan 2004 Youth B Bulgaria KES ,,Selt”
116 DIMOVA Desislava 2003 Youth A Bulgaria KES ,,Selt”
117 PETROV Stoyan 2001 Youth Bulgaria KES ,,Selt”
118 BOGDAN David 2010 Children 3 Romania Extreme Explorer
119 VORNEHM Lara 2007 Children 1 Romania ACS Sepsi Adrenalin
120 CZIRMAI Anna 2004 Youth B Romania ACS Sepsi Adrenalin
121 BUJDOSO Hanga 2009 Children 2 Romania ACS Sepsi Adrenalin
122 SANTHA Robert 2000 Juniors Romania ACS Sepsi Adrenalin
ENROLLED AFTER APRIL 6TH
123 MARFĂ Vlad 2001 Juniors Romania Alpin Club Repedea Iași
124 CANDOI Cosmin 2002 Youth A Romania Climb Again
125 SELEJAN Florin 2001 Juniors Romania Climb Again
126 CIUCĂ Cezar 2003 Youth A Romania Climb Again
127 PIUARU Ioana Paraschiva 2009 Children 2 Romania Natural High Brașov
128 PURLIJA Maksim 2010 Children 3 Serbia Spartak, Subotica
129 RAPIC Damjan 2009 Children 2 Serbia Spartak, Subotica
130 PRCIC Viktor 2006 Children 1 Serbia Spartak, Subotica
131 FLORA Adela 2005 Youth B Serbia Spartak, Subotica
132 BOGNAR Nora 2002 Youth A Serbia Spartak, Subotica
133 PETRIC Milan 2002 Youth A Serbia Spartak, Subotica
134 TODOROVA Adriana 2008 Children 2 Bulgaria AK Trapezitca 1957
135 TRENDAFILOVA Ani 2002 Youth A Bulgaria AK Trapezitca 1957
136 MUNTEAN Maria 2004 Youth B Romania Fără Limite
137 RIZAN Iris 2002 Youth A Romania Natural High Brașov


TO REGISTER PLEASE USE THE FOLLOWING LINK: https://goo.gl/forms/KFcVD0wFIGqAnQNv1

SCHEDULE:

  • FRIDAY, 12 of April, 18.00 – 21.00: Payment of participation fee, Validation of competitors, Pick-up of contest numbers
  • SATURDAY, 13 of April – BOULDERING & LEAD – 09:00 – 21:00;
  • SUNDAY, 14 of April – BOULDERING finals & LEAD – 09.30 – 14:00.Just like the previous years, the Balkan Bouldering Championship for Children & Youth will be part of the CARPATHIAN TROPHY CONTEST (the bouldering challenge will count as the Balkan Bouldering Championship).

The COMPETION AGE CATEGORIES are:

  • Children 3 7 – 9 years born in 2012, 2011, 2010
  • Children 2 10-11 years born 2009, 2008
  • Children 1 12–13 years born 2007, 2006
  • Youth B 14-15 years born 2005, 2004
  • Youth A 16-17 years born 2003, 2002
  • Juniors 18-19 years born 2001, 2000TO REGISTER PLEASE USE THE FOLLOWING LINK: https://goo.gl/forms/KFcVD0wFIGqAnQNv1The REGISTRATION FEE is:
    • 15 Euro if you make the registration before April 6th;
    • 20 Euro if you make the registration starting with April 7th.For more information do not hesitate to contact us at contact@carpatic.ro or +(40) 766 440 566 – Bogdan Dudau.

[:]

Detalii

Data:
13 aprilie
Timp:
9:00 am - 9:00 pm
Eveniment Category:
Eveniment Tags:

Loc de întâlnire

Sala de escaladă Carpatic
Splaiul Independenței 319A, Sector 6
București, 060044 România
+ Harta Google
Telefon:
0735 221 523
Sit web:
www.carpatic.ro
Serviciile Carpatic

Cum ajungi la noi

Splaiul Independenței 319A, București, sect. 6, în incinta Sema Parc (stația de metrou Petrache Poenaru)

Cum ajungi de la metrou la sală

Vezi hartă

Cum ajungi cu mașina până în parcarea de la sală (2lei/h)

Pornește navigarea

Luni-Vineri: 09:00-22:00
Sâmbătă: 10:00-16:00
Duminică: închis